24 kwietnia – ćwiczenia

czwartek, 26 Kwiecień 2018 19:25
24 kwietnia – ćwiczenia
We wtorek w ramach cyklicznych spotkań szkoleniowych w praktyce poruszuliśmy taktyki działań gaśniczych.
Strażacy przećwiczyli:
  • sposoby rozwinięć linii gaśniczych: tradycyjnie, przy pomocy kasetonu oraz pakietu „Cleveland lay”
  • sposoby poruszania się strażaków w rocie gaśniczej, ich współpracę i role
  • praktyczną obsługę i wykorzystanie prądownic typu turbo
  • operowanie prądami wody, rodzaje oraz wykorzystanie
  • siłowe otwieranie drzwi
Ostatni element ćwiczeń został przerwany przez dzwięk syreny alarmowej. Zostaliśmy zadysponowani do mieszkania na os. 700-lecia, gdzie znajdowała się osoba korzystająca z respiratora, a z powodu zaniku energii elektrycznej w mieszkaniu konieczne było pilne podłączenie tego urządzenia do agregatu prądotwórczego, który dostarczyliśmy.

Ćwiczenia były doskonałym miejscem na zapoznanie się z nowym sprzętem i przetestowanie kilku modeli rękawic, które zamierzamy w najbliższym czasie nabyć.