Profilaktyka na terenie gminy Kęty.

piątek, 09 Marzec 2018 20:22
Profilaktyka na terenie gminy Kęty.

Mimo, iż w ostatnich dniach coraz mocniej czujemy wiosnę, nie należy zapomnać o bezpieczeństwie podczas ogrzewania mieszkań i domów. W okresie grzewczym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

Dlatego kolejny już raz strażacy naszej jednostki przystąpili do akcji #nieDlaCzadu i w dniu dzisiejszym rozdali i zamontowali czujniki tlenku węgla u mieszkańców naszej gminy.

Tegoroczną akcję wsparł światowy lider w wykrywaniu tlenku węgla, gazu i dymu – FireAngel.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, czujniki FireAngel zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Czego dowodem są najbardziej wiarygodne certyfikaty BSI oraz CNBOP. Nasz zespół doświadczonych specjalistów, pracujących w dziale R&D w Coventry w Anglii, nieustannie dba o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa naszych produktów. FireAngel cieszy się zaufaniem Straży Pożarnej w całej Europie. Co roku, wspieramy swoją działalnością pracę Strażaków, których wysiłki na rzecz promocji bezpieczeństwa zasługują na najwyższe szacunek oraz podziękowania. Wciąż jednak dużo pracy przed nami, aby zapewnić powszechne bezpieczeństwo w zakresie ochrony przed pożarami oraz zatruciami tlenkiem węgla.

Dziękujemy za wsparcie i okazane zaufanie.
Bezpieczny mieszkaniec naszej gminy – to świadomy i odpowiednio doposażony mieszkaniec!