Międzynarodowe Warsztaty Ratownicze Rescue Day 2018

poniedziałek, 28 Maj 2018 19:04
Międzynarodowe Warsztaty Ratownicze Rescue Day 2018

Międzynarodowe Warsztaty Ratownicze Rescue Day SKARYSZEW 2018 można podsumować w kilku słowach: dwa dni intensywnego szkolenia teoretycznego i praktycznego w gronie międzynarodowych instruktorów i strażaków, osiem założeń tematycznych, 100 samochodów przerobionych na wraki, prawie 300 uczestników, mnóstwo wiedzy i doświadczenia, super obsługa ćwiczeń i czterech naszych druhów w tym towarzystwie.

W trakcie tej dwudniowej imprezy uczestnicy stanęli naprzeciw następujących scenariuszy:

• Crossramming – uderzenie boczne w drzewo, techniki przywracania kształtu pierwotnego.
  • Na barierze – osobowy w pozycji na dachu, na barierze.
  • Chain Rescue – osobowy wbity w tył przyczepy, zastosowanie wciągarek i łańcuchów.
  • Praca pneumatyką ratowniczą – pierwsza szczelina, unoszenie, podbudowa, opuszczanie, precyzja.
  • Poszkodowany pod ciężarem – unoszenie gabarytu.
  • Zbliżenie na poszkodowanego – przemieszczanie pojazdu z poszkodowanym, ewakuacja w innym
    świetle.

Przygotowane scenki dały możliwość sprawdzenia i zastosowania „utartych schematów” oraz najnowszych technik i trendów ratowniczych.

Ćwiczenia dają swobodę ratowniczą, pozwalają wyrobić sobie nawyki i ugruntowują wiedzę, jednocześnie dają rozbudowany wachlarz możliwości podczas realnych działań. Pozwalają wchodzić w realną akcje z kilkoma scenariuszami jednocześnie, nie zostawiają dowódcy akcji tylko z jedna opcją, nie zamykają horyzontów ratowniczych, uczą kreatywności podczas działań.

Sam sprzęt nie będzie ratował – potrzebuje on jeszcze kreatywnego i wyszkolonego strażaka.

Dziękujemy za zaproszenie Weber Rescue Polska i do zobaczenia za rok w Kętach;-)

Podczas działań mieliśmy okazje przetestować rękawice Ringer Gloves R327 Barier 1 oraz R299B – dziękujemy Fenix.Market.

Niestety na realne przełożenie warsztatów na działania ratownicze czekaliśmy tylko do poniedziałku.
Zdjęcia z realnej poniedziałkowej (28.05.2018 r. Kęty, ul. Klasztorna) akcji:

Zdjęcia z warsztatów (25-26.05.2018 r. Skaryszew):