V Spotkanie Wigilijne – okiem MDP

niedziela, 31 Grudzień 2017 19:08
V Spotkanie Wigilijne – okiem MDP

16 grudnia 2017 r. odbyło się V Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez naszą jednostkę, w którym, mogliśmy pomóc. To już kolejny raz, gdy w ramach cosobotniej zbiórki całą drużyną udaliśmy się na rynek, by przygotować stoły, dekoracje, ciasta i wiele innych rzeczy.

Niektórzy mogliby pomyśleć, że to strata czasu, lecz miło nam było usiąść do stołu z innymi mieszkańcami naszych Kęt. Przez te kilka godzin oddaliśmy siebie innym. Nie liczył się wtedy telefon ani praca domowa. Ważne było dla nas to, czy każdy spróbował strażackiej grochówki, napił się barszczu lub skosztował wigilijnego karpia.

Z mocą „kęckiej młodzieżówki” głośno śpiewaliśmy kolędy. Staraliśmy się, by każdy na spotkaniu siedział z uśmiechem na twarzy. Pamiętaliśmy również o tym, jak ważna jest rozmowa. Zamieniliśmy słowo ze wszystkimi obecnymi, chociażby przy łamaniu się opłatkiem. Dzięki temu atmosfera była wspaniała!