11 listopada – ślubowanie MDP

piątek, 10 Listopad 2017 23:32
11 listopada – ślubowanie MDP

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pamiętamy!
20 listopada 1874 roku na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Gminy Kęty powołano Ochotniczą Straż Ogniową (OSP Kęty).

Bóg, Honor, Ojczyzna

11 listopada 2017 roku na placu apelowym przed naszą remizą członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w obecności zaproszonych gości, rodziców, najbliższej rodziny, przełożonych i druhów naszej jednostki złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar OSP Kęty:

„Ślubuję ze wszystkich sił służyć Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej, ofiarną pracą w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Przyczyniać się do ochrony życia, zdrowia i mienia jej Obywateli poprzez działania prewencyjne i profilaktyczne.
Ślubuję przestrzegać postanowień Statutu OSP i Regulaminu MDP.
Pogłębiać wiedzę, doskonalić umiejętności, postępować uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej.”

Dziś żyjemy w wolnej Polsce, dziś naszym obowiązkiem jest kształtowanie nowych pokoleń na odpowiedzialnych Polaków, pełnych wrażliwości na krzywdę bliźniego, pełnych wiary w sens pełnienia służby dla innych, pełnych odwagi do niesienia pomocy.

Dziękujemy dh Pawłowi i dh Przemkowi za służbę w szeregach MDP i jednocześnie zapraszamy do grona strażaków – ratowników. Życzymy wytrwałości i owocnej nauki prowadzącej do zapewnienia sobie miejsca w szeregach Jednostki Operacyjno-Technicznej.

Dziękujemy Rodzinom naszych młodych adeptów za zaufanie jakim nas obdarzają, wysyłając swoje pociechy w nasze szeregi!

Wam młodzi adepci życzymy: ” … Żeby ten ogień nigdy nie zgasł … „ i oświetlał drogę do “Ratownictwa z pasją…”