11 września. Honorowa wspinaczka po schodach 2022 9/11 Memorial Stair Climb

niedziela, 11 wrzesień 2022 19:56
11 września. Honorowa wspinaczka po schodach 2022 9/11 Memorial Stair Climb

Dokładnie 21 lat po zamachu na WTC uczestniczyliśmy w przedsięwzięciu zorganizowanym przez CFBT.PL

„Celem wydarzenia „Honorowa Wspinaczka 11 września” Fundacji cfbt.pl® jest oddanie hołdu strażakom poległym na całym świecie. Data 11 września została wybrana, ponieważ tego dnia w atakach na World Trade Center w 2001 roku zginęło jednocześnie 343 strażaków. To największa liczba strażaków, jaka zginęła jednocześnie w całej historii ludzkości”.

Jedną z 31 lokalizacji było OSP Kęty, gdzie 7 Ratowników w ubraniu bojowym i aparatem nadciśnieniowym powietrznym łącznie pokonało 2472 schodów, by symbolicznie zwrócić uwagę na istotne, a zarazem bardzo pomijane, aspekty zdrowia fizycznego i psychicznego osób pracujących w formacjach mundurowych.

„Akcja miała na celu uwrażliwienie społeczeństwa na wyzwania, z jakimi mierzą się współcześni strażacy. Wśród tych wyzwań, oprócz ryzyka podejmowanego podczas ratowania zdrowia i życia bliźniego, strażacy narażeni są na choroby nowotworowe oraz wyzwania w sferze zdrowia psychicznego”.