14 maja br. sobota minęła nam na ćwiczeniach i planowaniu.

poniedziałek, 16 maj 2022 15:58
14 maja br. sobota minęła nam na ćwiczeniach i planowaniu.

Zaczęliśmy jak zawsze od zbiórki przed remizą przy okazji, której przećwiczyliśmy musztrę. Następnie starsza sekcja naszej drużyny planowała segment MDP na dni otwarte na remizie, które odbędą się 29maja i na, które serdecznie zapraszamy.

W tym czasie młodsza sekcja pod okiem dh Krzysztofa dalej ćwiczyła musztrę.
Po tym zebraliśmy się wszyscy razem i podzieleni na dwie grupy powtarzaliśmy niezbędne umiejętności do konkursu strażackiego CTIF. Pierwsza grupa zaczęła od przerobienia wiązania węzłów, a druga grupa pokonywała w tym czasie tor przeszkód. Po upływie danego czasu grupy zamieniły się zadaniami.

Ostatnim punktem zbiórki było świętowanie urodzin dh Kuby, dh Kaliny i dh Amelii, która niestety kończy swoją przygodę w MDP i przechodzi do starszych strażaków z racji osiągnięcia 18-go roku życia.

Wszystkim jubilatom składamy najlepsze życzenia, a dh Amelce życzymy powodzenia na nowej drodze i mamy nadzieję że nic nie zgasi w niej tego ognia!