2 akcje poszukiwawcze

wtorek, 10 Czerwiec 2014 0:13
2 akcje poszukiwawcze

Tuż po południu 8 czerwca 2014 roku Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach, na prośbę Policji z Zatora została zadysponowana do poszukiwań w miejscowości Piotrowice w powiecie oświęcimskim gdzie zaginęła 78-letnia mieszkanka tej miejscowości.

Zniknięcie chorującej na Alzheimera kobiety rodzina zauważyła przed południem. Gdy po kilkudziesięciu minutach podjętych przez nich poszukiwań nadal nie wiadomo było gdzie znajduje się kobieta, postanowiono powiadomić Policję.

Kobietę odnalazł zespoł poszukiwawczy z OSP Piotrowice w zalesionym terenie, 1,3 km od miejsca zamieszkania. Przytomną przewieziono do domu gdzie została profilaktycznie przebadana przez ZRM. Kobieta była lekko odwodniona przez panujący tego dnia upał, lecz jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

W akcji udział brały 2 zastępy GPR OSP Kęty, 2 zastępy OSP Piotrowice, Policja oraz karetka PRM.

Kilka godzin po zdarzeniu w Piotrowicach GPR OSP Kęty ponownie została zadysponowana do poszukiwań. Tym razem do Grzechyni w powiecie suskim.

Tam po dachowaniu samochodu osobowego kierowca porzucił pojazd i oddalił się w nieznanym kierunku. W związku z podejrzeniem, że kierujący mógł być pod wpływem szoku wszczęto poszukiwania.

Po przeszukaniu m.in. terenu wokół samochodu, dróg i szlaków pomiędzy miejscem zdarzenia i miejscem zamieszkania zaginionego oraz samego miejsca zamieszkania, mężczyzny nie odnaleziono.

Przed godziną 2.00. Podjęto decyzję o odstąpieniu od poszukiwań. Sprawę nadal prowadzi Policja.

W akcji udział brał zastęp GPR OSP Kęty, 2 zastępy OSP Grzechynia, 2 quady OSP Stryszawa oraz Policja.

Poszukiwania w Piotrowicach: