Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2020.07.18 – Sobotnia zbiórka MDP

OSP Kęty
poniedziałek, 20 lipiec 2020 20:31
2020.07.18 – Sobotnia zbiórka MDP

Jak co sobotę, młodzi adepci gromadzą się w naszym wspólnym domu, nabywając nowej wiedzy, doświadczeń nie tylko z zakresu pożarnictwa, zacieśniając więzi, ucząc się poprzez zabawę, by w przyszłości brać odpowiedzialność za siebie i innych.

Sobotnia zbiórka zaczęła się od musztry, którą niespodziewanie przerwał dźwięk syreny. W czasie, gdy opiekunowie wyruszyli na akcję – my “młodzi” przypomnieliśmy sobie krótko zasady pierwszej pomocy. Po powrocie opiekunów zostaliśmy podzieleni na trzy zespoły. Rozpoczęliśmy grę medyczną, składającą się z trzech punktów z różnymi zadaniami. Zmierzyliśmy się z potrąceniem, złamaniami, zatrzymaniem funkcji życiowych. Oprócz tego trzy osoby miały okazję wcielić się w rolę dowódcy podczas symulowanych akcji. Pod koniec zbiórki podsumowaliśmy nasze zadania, uświadamiając sobie, że nabytą wiedzę należy utrwalać poprzez ćwiczenia, pytania, szkolenie się. Musimy nieustannie się rozwijać, aby nabyta wiedza i umiejętności przysłużyły się ludziom w myśl “Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski