Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2020.08.20 – Kryptonim OSiR 2020

OSP Kęty
sobota, 22 sierpień 2020 19:36
2020.08.20 – Kryptonim OSiR 2020

W minionym tygodniu zorganizowaliśmy ćwiczenia na terenie kęckiego basenu. Ćwiczenia odbyły się w dwóch etapach.

18 sierpnia odbyło się szkolenie z zakresu przeprowadzania ewakuacji oraz jej praktyczne sprawdzenie dla personelu OSiR. Najpierw przekazaliśmy wiadomości na temat rozwoju pożarów oraz sposób postępowania podczas pożarów lub awarii. Zainteresowanie pracowników tematem było niezwykle duże, dzięki czemu powstało duże pole do dyskusji oraz wypracowania sposobów działania w różnych sytuacjach.
Następnie, dzięki udziałowi naszej młodzieżówki, w drugiej części szkolenia pracownicy OSiR w praktyczny sposób mogli sprawdzić warunki ewakuacji. Symulacja była dość trudna, ponieważ założyliśmy, że personel pracuje w minimalnej obsadzie, a warunki atmosferyczne są bardzo niesprzyjające dla ewakuowanych osób. W takim wariancie personel wykorzystał sąsiedni obiekt hali sportowej dla zapewnienia komfortu ewakuowanych.
Działania pracowników uważamy za bardzo sprawne, pewne i skuteczne. Podczas omówienia wyciągnięto wiele wniosków, co z pewnością przyczyni się dla poprawy bezpieczeństwa klientów OSiR.

20 sierpnia podczas drugiego etapu szkoleń nasi ratownicy zapoznali się z całym obiektem. Zwrócono nam szczególną uwagę, na zagrożenie chemiczne pochodzące od substancji, które są wykorzystywane w procesach technologicznych. W czasie zapoznania skupiliśmy się również na układzie pomieszczeń, możliwe miejsca lokalizacji poszkodowanych oraz układ dróg ewakuacyjnych. Po zapoznaniu się z obiektem wykonaliśmy proste ćwiczenie bojowe, które symulowało pożar w jednym z pomieszczeń gospodarczych w pobliżu szatni. Podczas zadymienia obiektu sztucznym dymem pracownicy obiektu mogli przekonać się na własnej skórze w jaki sposób dym może utrudniać warunki ewakuacji oraz jak przenosi się pomiędzy pomieszczeniami. Dla nas to również świetna okazja do sprawdzenia nowego sprzętu wypożyczonego do testów od flirdlastrazy.pl.

Całość szkolenia należy podsumować bardzo pozytywnie. Skorzystali na tym pracownicy OSiR’u, którzy niejednokrotnie nieświadomi pewnych zagrożeń inaczej patrzą na kwestie bezpieczeństwa obiektu, a dla nas była to okazja przede wszystkim do poznania obiektu, dzięki czemu nasze ewentualne działania będą bardziej skuteczne.

Podziękowania kierujemy na ręce pana dyrektora OSiR’u, który zainicjował to wydarzenie i pracownikom za serdeczne przyjęcie i bardzo merytoryczne rozmowy. Nie możemy się doczekać kolejnej przerwy technicznej.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski