2021.02.26 – Pożary traw oraz pożar kotłowni w Kętach

sobota, 27 Luty 2021 21:08
2021.02.26 – Pożary traw oraz pożar kotłowni w Kętach

26 lutego był pracowitym dniem dla strażaków, o godzinie 11:16 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru traw na ulicy Sobieskiego w Kętach, spaleniu uległo około 10 arów traw. Na miejscu zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami, dzięki szybkiej reakcji osób postronnych udało się zatrzymać dalsze rozprzestrzenianie ognia.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 16:20, gdzie według zgłaszającego miały palić się trawy, jednak po dojechaniu na miejsce zdarzenia oraz rozpoznaniu okazało się, że wypalane są gałęzie oraz trawy.

Ostatnie zgłoszenie wpłynęło o godzinie 18:40, do działań z naszej jednostki wyjechało 18 strażaków i trzy samochody gaśnicze, był to pożar kotłowni, na miejscu wstępne rozpoznanie potwierdziło wystąpienie pożaru oraz zadymienia w piwnicy. Nasze działania polegały na odnalezieniu źródła ognia, ugaszeniu oraz oddymieniu budynku.