Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2021.03.16 Kierunki rozwoju GPR

OSP Kęty
piątek, 19 marzec 2021 16:13
2021.03.16 Kierunki rozwoju GPR

16 marca odbyło się się spotkanie członków grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Celem spotkania było przybliżenie kierunków rozwoju na 2021 r. oraz szkolenie.

Ważnym elementem tworzenia dobrze funkcjonującego zespołu jest wyznaczanie kierunków i etapów rozwoju. W tym roku głównym elementem, na który będziemy kładli duży nacisk, jest zacieśnianie współpracy z grupami uczestniczącymi w projekcie “GPR OSP Małopolska“. Planujemy organizację wspólnych szkoleń i warsztatów, których celem będzie uzyskanie pełnej unifikacji działań.

Kolejnym kierunkiem rozwoju jest dzielenie się wiedzą z nowo powstającymi sekcjami poszukiwawczymi na terenie naszego województwa w strukturach OSP, które są zainteresowane uzyskaniem co najmniej wiedzy podstawowej z aspektów prawnych i technik wykorzystywanych podczas działań poszukiwawczo-ratowniczych. Chcemy, aby jednostki te były przygotowane do pomocy nam w działaniach SAR na ich własnym terenie.

Spotkanie było również okazją do przeprowadzenia szkolenia z zakresu wyposażenia indywidualnego ratownika. Jednocześnie każdy z ratowników otrzymał przystosowany do działań pakiet sprzętowy.

Miłym akcentem podsumowującym naszą pracę było oficjalne przyjęcie dh Joanny Renowicz-Czerwińskiej w strukturę GPR OSP Kęty. Gratulujemy wytrwałości i zaliczenia wszystkich elementów stażu.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski