2021.07.02 Kolejna grupa strażaków w trenażerze pożarów wewnętrznych.

poniedziałek, 05 Lipiec 2021 17:58
2021.07.02 Kolejna grupa strażaków w trenażerze pożarów wewnętrznych.

2 lipca przeprowadziliśmy kolejne szkolenie z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Tematami przewodnimi było działanie gaśnicze wody oraz przełożenie założeń taktycznych na ćwiczenia praktyczne.

W obiekcie trenażera pożarów wewnętrznych wzięliśmy na warsztat techniki operowania prądami gaśniczymi, algorytm otwarcia drzwi do pomieszczenia objętego pożarem oraz współpracę i poruszanie się roty gaśniczej.

Na koniec wykonaliśmy ćwiczenie bojowe.  Kluczem wszystkich naszych działań są ugruntowane podstawy obsługi sprzętu pożarniczego, taktyki oraz przede wszystkim zgarnie załogi.

Dzięki ćwiczeniu tych elementów STRAŻACY podnoszą swoje kompetencje ratownicze o czy mogliśmy się przekonać podczas sobotniej akcji.

Foto: Wojtek Bujarek Fotografia