2021.07.03-04 Poligonowy weekend na linach.

poniedziałek, 05 Lipiec 2021 7:03
2021.07.03-04 Poligonowy weekend na linach.

W pierwszy lipcowy weekend zorganizowaliśmy szkolenie z zakresu ratownictwa wysokościowego. Szkolenie obejmowało techniki autoratownictwa w systemach jednolinowych.

Pokonywaliśmy wraz z poszkodowanym węzły, przepinki, trawersy oraz wykonywaliśmy transfery. Skutecznie przećwiczono również ratowanie z krótkiego wpięcia na hakówce, czy środka transferu (SRT).

W ramach elementu szkoleniowo-integracyjnego w niedzielne popołudnie uczyliśmy się pokonywania drabinki speleo oraz zjazdów na linie fastrope.

Gościnnie udział w szkolenia brali strażacy z OSP Bulowice.

Jednocześnie na poligonie trwał kolejny cykl szkoleniowy z podstaw ratownictwa wysokościowego dla strażaków z gminy Porąbka. Cieszymy się, że nasz poligon intensywnie żyje życiem ratowniczym i jest wybierany jako miejsce organizacji ćwiczeń dla innych jednostek.