Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2022.01.30 – WOŚP – 30 finał.

OSP Kęty
niedziela, 30 styczeń 2022 20:09
2022.01.30 – WOŚP – 30 finał.

30 stycznia br. po raz 30-ty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasza jednostka i w tym roku grała razem z WOŚP.

Dzień rozpoczęliśmy od stawienia się w miasteczku WOŚP w parku miejskim koło Hali OSiR w Kętach. O 10:00 wystartował bieg, w którym aktywnie uczestniczyli nasi druhowie – zarówno młodsi jak i starsi. Oprócz samego biegu w miasteczku było rozstawione kilka stanowisk, między innymi z pyszną grochówką, ciepłą herbatą i słodkim poczęstunkiem w postaci babeczek upieczonych przez wolontariuszy.
Nasza MDP zapewniła odwiedzającym mały tor przeszkód oraz pokaz medyczny, starsi druhowie zaprezentowali wozy bojowe oraz sprzęt bojowy naszej jednostki. Znalazła się też chwila na krótki pokaz psów.

Kęty nie były jedynym punktem na naszej WOŚP-owej trasie. Ratownicy z GPR wzięli udział w popołudniowym pokazie na wadowickim rynku i zaprezentowali kilka technik z ratownictwa wysokościowego, w tym autoratownictwo, zjazd przewodnika z psem oraz pokaz posłuszeństwa psów ratowniczych.

Pogoda nie rozpieszczała, ale gorące serca i ciepłe słowa wszystkich, którym brzydka pogoda nie straszna rozgrzewały atmosferę, a to wszystko dla „zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Dziękujemy, że kolejny już rok byliście z nami!!

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski