2022.04.01 – Szkolenie z psychologiem dr Małgorzatą Wypych

niedziela, 03 kwiecień 2022 14:00
2022.04.01 – Szkolenie z psychologiem dr Małgorzatą Wypych

To nie był Prima Aprilis…

1 kwietnia 2022 r. spotkaliśmy się podczas wspólnego szkolenia z dr Małgorzatą Wypych, która jest psychologiem, specjalistą w zakresie interwencji psychologicznej i zarządzania stresem w incydentach o charakterze krytycznym, specjalistą w zakresie systemowego wsparcia psychologicznego w organizacjach. Szkolenie to zostało podzielone na dwa bloki tematyczne.

W sesji przedpołudniowej poruszyliśmy kwestie współpracy ludzi w zespole oraz podjęliśmy próbę diagnozy potrzeb szkoleniowych wynikających z wielowątkowości naszych działań.

Druga część odbiegała formą od dotychczasowych szkoleń. Była dowodem na to, że to nie tylko zbiór pojęć, zagadnień i tematów do wdrożenia, lecz obustronna, konstruktywna rozmowa. W czasie tej otwartej konwersacji poruszyliśmy tematy, z którymi zmagamy się nie tylko jako ratownicy na służbie, ale także w naszym codziennym życiu. Dr Małgorzata pomogła nam zrozumieć mechanizmy i uwarunkowania naszego mózgu, który zapamiętuje w sposób szczególny, np. drastyczne sceny (kontakt z martwym ciałem, uczestnictwo w wypadku).

Dziękujemy za wspólny dzień szkoleniowy i nieocenione wsparcie psychologiczne. Strażak to nie tylko super bohater, to przede wszystkim zwykły człowiek, który odczuwa emocje.