2022.04.02 MDP – W straży jest czas na pracę i na świętowanie.

niedziela, 03 kwiecień 2022 18:11
2022.04.02 MDP – W straży jest czas na pracę i na świętowanie.

Nasze sobotnie (02.04) zajęcia zaczęliśmy od zbiórki, podczas której na ręce dh Kamila, w obecności dh Prezesa, zostały złożone gratulacje za zajęcie, wspólnie z dh Dominikiem,  drugiego miejsca w II Otwartych Powiatowych Zawodach w Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Oświęcimskiego. Obojgu druhom gratulujemy i jesteśmy dumni z sukcesów naszych kolegów z drużyny.

Następnie oficjalnie pożegnaliśmy dh Igora, który skończył 18 lat i przechodzi do starszych druhów. Życzymy mu powodzenia na dalszej drodze strażackiej, aby ten ogień nigdy nie zgasł.

Obchodziliśmy również urodziny druhów Sebastiana, Adriana i druhny Marty. Zaśpiewaliśmy im sto lat i złożyliśmy życzenia, a oni poczęstowali nas pysznymi ciastami.

Po tych wszystkich „przyjemnościach” nadszedł czas na pracę. Podzieleni na 3 grupy mieliśmy 3 różne zadania. Starsza sekcja powtarzała informacje na temat aparatów powietrznych butlowych (ABP), młodsza sekcja ćwiczyła pierwszą pomoc, natomiast ci z nas, którzy jeszcze nie mieli ślubowania przygotowywali się do testu, który każdy musi zaliczyć przed ślubowaniem.

Tak minął nam czas do końca zbiórki, przeplatanej miłymi chwilami, ale też pracą.