Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

2022.07.10 – szkoleniowy tydzień z ratownikami GP GOPR

OSP Kęty
poniedziałek, 11 lipiec 2022 22:31
2022.07.10 – szkoleniowy tydzień z ratownikami GP GOPR

Kolejne szkolenia psiarskie za nami. W ostatnim tygodniu nasze zespoły ratownicze, wspólnie z przewodnikami Grupy Podhalańskiej GOPR, zorganizowały serię 3 szkoleń.

Pierwszy z nich odbył się na poligonie ratowniczym OSP Kęty. Tematem było szlifowanie pracy przewodnika na wyznaczonym obszarze do przeszukania, a także łamanie schematów w pracy psa. Kontynuacja odbyła się na czwartkowym treningu w trenażerze na terenie KP PSP Oświęcim.

Na trzecim treningu zmieniliśmy tematykę i przenieśliśmy się na wody Raby i Jeziora Mucharskiego. Przypomnieliśmy sobie teorię zapachu w odniesieniu do cieków wodnych, omówiliśmy możliwości transportu zespołów na ciekach i techniki ich przeszukania z wykorzystaniem psiego nosa. Trening zakończyliśmy samodzielną (lub z pomocą) obsługą łódki z napędem elektrycznym, zmagając się z falami Jeziora Mucharskiego.

Kolejne treningi zaliczamy do udanych. Mamy plany na kolejne. Planowanie jest ważne nie tylko w prowadzeniu akcji poszukiwawczej. Każdy pojedynczy trening powinien być zaplanowany wg obranych celów, a cele mamy ambitne, więc małymi krokami dążymy do ich realizacji.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski