Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

37. OTWP

OSP Kęty
poniedziałek, 03 marzec 2014 16:31
37. OTWP

1 marca 2014 roku w remizie OSP Witkowice odbyły się 37. gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.

Młodzież jak co roku startowała w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Do rywalizacji w sumie stanęło 40 strażaków w tym 6 druhów z OSP Kęty.

W pierwszej kolejności wszyscy zaprezentowali swoją wiedzę podczas testu pisemnego, po którym wyłoniono po czterech finalistów z każdej grupy. Wyłonione czwórki przystąpiły do części ustnej turnieju, którą przeprowadziła komisja sędziowska w składzie: Komendant Gminny ZOSP RP w Kętach Józef Szafran, Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach Mariusz Handzlik i Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach Krzysztof Kućka.

Do części finałowej tegorocznej edycji turnieju zakwalifikowała reprezentantka OSP Kęty – Renata Bielewicz startująca w grupie szkół podstawowych, która ostatecznie zajęła 2. Miejsce i jednocześnie zakwalifikowała się do OTWP na szczeblu powiatowym.

Niespodzianką było zaproszenie opiekunów drużyn do rozwiązania testu. W tej rywalizacji najlepsza okazałą się przedstawicielka OSP Kęty – Kinga Naglik.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski