Boże Ciało

czwartek, 16 czerwiec 2022 20:18
Boże Ciało

Od 1992 r. posiadamy obecny sztandar naszego stowarzyszenia, na którym widnieje patron naszego miasta św. Jan Kanty oraz patron strażaków św. Florian. Dziś w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa pierwszy raz w progach naszej remizy stanął pierwszy ołtarz na tegorocznej trasie procesji.

Mimo 150-letniej historii naszego stowarzyszenia była to pierwsza okazja do przygotowania ołtarza tematycznego przed naszą remizą.

Już od kilku wieków wychodzą chrześcijanie w święto Bożego Ciała na ulice, place miast i wiejskie drogi, które w tym dniu zamieniają się we wspaniałą świątynię dla Boga Żywego. Czujemy się zaszczyceni możliwością aktywnego uczestnictwa w tym wielkim święcie.

Bogu na chwałęludziom na pożytek