Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Budżet Obywatelski 2015

OSP Kęty
czwartek, 04 Wrzesień 2014 14:31
Budżet Obywatelski 2015

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kęty! Już za miesiąc, bo od 4 października, będą mogli Państwo oddać głos na naszą propozycję przeznaczenia dotacji z budżetu obywatelskiego 2015 na modernizację pomieszczeń naszej remizy OSP w Kętach.

Zastanawiają się Państwo jak nas wesprzeć? To będzie bardzo proste!
Wybór projektu na który chce się głosować, spośród tych zgłoszonych do budżetu obywatelskiego, możliwy będzie w okresie od dnia 4 października 2014 r. do dnia 20 października 2014 r. do godz. 24:00, dwoma sposobami:

  1. w wersji papierowej przekazanej do wyznaczonych punktów do głosowania,
  2. w wersji elektronicznej przez Internet, dostępnej w okresie głosowania pod adresem internetowym http://budzetobywatelski.kety.pl.

Informujemy Państwa, że w głosowaniu może brać udział każda osoba, która ukończyła 16 lat.

Dlaczego OSP KĘTY?

W 1951 r. rozpoczęto budowę naszej remizy z inicjatywy Feliksa Dyczkowskiego i Józefa Adamskiego. Strażnica ciągle jest modernizowana, ale zawsze dzieje się to dzięki sile strażaków, rzemieślników oraz sympatyków. W dzisiejszych czasach społeczeństwo, a także my sami, stawia przed nami wysoką poprzeczkę w branży ratowniczej. Walkę z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami staramy się wykonywać na jak najwyższym profesjonalnym poziomie, co wymaga nie tylko sprzętu, ale i odpowiedniego zaplecza. Nasz prawie 65-letni budynek wymaga udoskonalenia i modernizacji zgodnie z duchem czasu i wymaganiami współczesnego ratownictwa.

Tego właśnie dotyczy nasz projekt. W skrócie, prace remontowe obejmą modernizacje poszczególnych części remizy OSP Kęty: części garażowo-magazynowej, części administracyjnej zarządu OSP i punktu alarmowego, części szkoleniowo-dyżurnej oraz klatki schodowej, czyli popularnej w Kętach wieży strażackiej.

W niedługim czasie przybliżymy Państwa do naszych planów zagospodarowania budynku. Tymczasem więcej o historii rozwoju kęckiego pożarnictwa w zakładce „Historia” https://ospkety.pl/index.php/historia.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski