Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Ćwiczenia na obiekcie

OSP Kęty
wtorek, 10 Listopad 2015 6:31
Ćwiczenia na obiekcie

9 listopada 2015 roku odbyły się niezapowiedziane ćwiczenia na obiekcie. Około godziny 10.00 do działań zostały zadysponowane wszystkie jednostki gminy Kęty, a na obiekt ćwiczeń wybrano zakład producenta napojów i wód mineralnych przy ul. Fabrycznej w Kętach. Głównym celem akcji było sprawdzenie możliwości bojowych jednostek OSP i ich współdziałanie.

Założenia przewidywały pożar wielkopowierzchniowego magazynu, z którego po przeszukaniu należało ewakuować osoby poszkodowane oraz udzielić im pomocy przedmedycznej. Częścią zadania było również wykorzystanie do gaszenia dostępnych źródeł wody oraz lokalizacja i ugaszenie pożaru.

Ćwiczenia nadzorowali przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Kętach Józef Szafran. Całość działań oceniono pozytywnie.

fot. Artur Christ – kety.pl

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski