Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Ćwiczenia pożarnicze

OSP Kęty
wtorek, 01 Wrzesień 2015 21:23
Ćwiczenia pożarnicze

Sobotni dzień 29 sierpnia 2015 roku spędziliśmy od rana ćwicząc sytuacje związane z pożarami wewnętrznymi. Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiego wykładu. Zagadnienia teoretyczne dotyczyły taktyki działań gaśniczych, ewakuacji, użycia sprzętu oraz przede wszystkim bezpieczeństwa. Następnie udaliśmy się do miejsca ćwiczeń. Obiektem naszych pozoracji był budynek domu jednorodzinnego w stanie surowym.

Na miejscu, przy pomocy zadymiarki przybliżyliśmy warunki pożarowe i przystąpiliśmy do zmiany teorii w praktykę. Zadania polegały m.in. na ugaszeniu pozorowanego źródła ognia, odnalezieniu osób poszkodowanych, ewakuacji oraz sprawnym przeprowadzeniu wentylacji pomieszczeń.

Dzięki tego typu ćwiczeniom doskonalimy swoje umiejętności, które już nie jednokrotnie musieliśmy wykorzystać w realnych działaniach. Nasze zaangażowanie w podnoszenie swoich umiejętności i pomoc innych osób, pozwala na wykonywanie zadań w profesjonalny i bezpieczny sposób.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować Panu Maćkowi, który udostępnił nam budynek do ćwiczeń. Jest do dla nas ważne również z tego powodu, że niestety rzadko zdarza się okazja ćwiczyć w tak realnych warunkach. Musimy sobie radzić improwizując i doskonaląc się w budynku remizy, który nie jest poligonem…

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski