Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Ćwiczenia z zakresu taktyki działań gaśniczych

OSP Kęty
poniedziałek, 30 listopad 2020 20:17
Ćwiczenia z zakresu taktyki działań gaśniczych

W minioną sobotę przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu taktyki działań gaśniczych. Głównym tematem była obsługa sprzętu gaśniczego oraz warianty rozwinięć bojowych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

Na początek na warsztat wzięliśmy niedawno zakupioną drabinę DW10. Następnie dokonaliśmy przeglądu nowych technik i metod rozwinięć gaśniczych przy użyciu pakietów wężowych.

Ćwiczenia praktyczne potwierdziły, że wykorzystanie poznanych sposobów rozwinięć gaśniczych jest szybsze i prostsze od tradycyjnych metod. Szkolenie choć krótkie, było dość intensywne, a wprowadzenie zdobytej wiedzy w standardy naszej pracy znacznie poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski