Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Cykliczne szkolenie wew. – kamery.

OSP Kęty
wtorek, 28 sierpień 2018 21:34
Cykliczne szkolenie wew. – kamery.

28 sierpnia cykliczne szkolenie wewnętrzne poświęcone było praktycznemu wykorzystaniu kamer wziernikowej i termowizyjnej, będących na wyposażeniu naszej jednostki. Skupiliśmy się na obsłudze w/w sprzętu w małych grupach i dopracowaniu komunikacji pomiędzy ratownikami w zespole pracującym w strefie zdarzenia.

Sam sprzęt nie będzie ratował, dlatego duży nacisk podczas szkolenia położono na kreatywność strażaków. Jedynym ograniczeniem wykorzystania specjalistycznego sprzętu powinno być środowisko pracy. Kreatywny dowódca zawsze znajdzie odpowiednie zasoby sprzętowe, adekwatne do zdarzenia.

 

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski