Cykliczne szkolenie wew. – kamery.

wtorek, 28 Sierpień 2018 21:34
Cykliczne szkolenie wew. – kamery.

28 sierpnia cykliczne szkolenie wewnętrzne poświęcone było praktycznemu wykorzystaniu kamer wziernikowej i termowizyjnej, będących na wyposażeniu naszej jednostki. Skupiliśmy się na obsłudze w/w sprzętu w małych grupach i dopracowaniu komunikacji pomiędzy ratownikami w zespole pracującym w strefie zdarzenia.

Sam sprzęt nie będzie ratował, dlatego duży nacisk podczas szkolenia położono na kreatywność strażaków. Jedynym ograniczeniem wykorzystania specjalistycznego sprzętu powinno być środowisko pracy. Kreatywny dowódca zawsze znajdzie odpowiednie zasoby sprzętowe, adekwatne do zdarzenia.