Drodzy Przyjaciele!

piątek, 20 Marzec 2020 21:58
Drodzy Przyjaciele!

Drodzy Przyjaciele, Sympatycy, jak również Obojętni i Nieprzekonani do naszych działań!

“Czas” nas zatrzymał w naszych domach i mieszkaniach. My strażacy ciągle jesteśmy do Waszej dyspozycji – niezależnie od skali zdarzenia, dopóki zdrowie będzie pozwalało możecie na nas liczyć.

Mamy dla Was propozycję związaną z Waszą organizacją czasu w domu #zostańwdomu . Mianowice, wielkimi krokami zbliża się okrągła rocznica powstania straży ogniowej w Kętach. Chcemy Was zachęcić do współtworzenia projektu #150lecieOSPKęty,  dzielenia się materiałami zdjęciowymi, video, audio, publikacjami w czasopismach, zapiskami w rodzinnych pamiętnikach i kronikach związanymi z działalnością naszych członków i całego stowarzyszenia na przestrzeni ostatnich 150 lat. Prosimy pochylcie się nad waszymi  archiwami i podzielcie się nimi.

Proponowane formy współtworzenia projektu #150lecieOSPKęty:

1. Czasowe udostępnienie swojego archiwum celem digitalizacji (archiwizacji cyfrowej) posiadanego materiału.
  2. Własnoręcznego wykonania archiwum cyfrowego posiadanego materiału.
  3. Wykonanie wywiadów video lub audio z osobami, które chcą się podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z naszym stowarzyszeniem lub jego członkami.
  4. Jeśli nie posiadacie żadnych materiałów związanych z historią naszej jednostki – mile widziane będą nagrania video Waszych opinii i przemyśleń o naszej działalności. Materiał może być nagrywany smartfonem #challengeOSPKęty.

Zachęcamy również podmioty gospodarcze do wsparcia tego projektu. Poszukujemy osób zainteresowanych wykonaniem materiału video w formie dokumentu z całego okresu naszej działalności.

Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w projekcie zaoferujemy współpracę barterową.
Wszyscy, którzy podzielą się z nami swoimi materiałami znajdą swoje miejsce w księdze pamiątkowej z okazji 150-lecia, a wybrane osoby, firmy zostaną członkami Komitetu organizacji 150-lecia OSP Kęty.

Osoba odpowiedzialna za kontakt z Wami:

dh Marcin Bieniek
150@ospkety.pl