Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Dwa wypadki i pożar

OSP Kęty
czwartek, 04 luty 2016 18:28
Dwa wypadki i pożar

4 lutego 2016 roku po godzinie 7.00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na ulicy krakowskiej w Bulowicach, przy granicy z Andrychowem.

Z rozpoznania wynikło, że przechodzącą przez jezdnię kobietę potrącił kierujący samochodem osobowym. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w kierowaniu ruchem i uprzątnięciu jezdni.

W akcji udział brały zastępy z OSP Kęty, JRG Oświęcim i JRG Andrychów, a także karetka PRM oraz Policja.


Pięć godzin później syrena zawyła ponownie. Tym razem doszło do pożaru w budynku socjalnym przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Kętach.

Budynek w zastanej sytuacji był mocno zadymiony. Rota w aparatach ochrony dróg oddechowych ewakuowała dwóch mieszkańców, którzy próbowali na własna rękę uporać się z zagrożeniem. Poszkodowanym została udzielona pomoc przedmedyczna, a budynek oddymiony. Pozostali mieszkańcy opuścili wcześniej budynek o własnych siłach.

W akcji udział brały zastępy z OSP Kęty, JRG Oświęcim i JRG Andrychów oraz karetka PRM.


Dzień wcześniej (03.02.2016) po godzinie 16.00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na ulicy stawowej w Malcu. Kierujący samochodem marki Chrysler na łuki drogi stracił panowanie nad samochodem na skutek czego zjechał z jezdni, kończąc jazdę w niewielkim cieku wodnym. Poszkodowany został zabrany przez ZMR do szpitala.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia łącznie z ciekiem wodnym, pomocy ZRM, oświetleniu terenu działań i pomocy w wyciągnięciu samochodu.

W akcji udział brały zastępy OSP Kęty, OSP Malec, JRG Oświęcim i OSP Osiek oraz karetka PRM i Policja.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski