Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Dzień Otwarty 2022

OSP Kęty
wtorek, 31 maj 2022 6:50
Dzień Otwarty 2022

Drodzy Mieszkańcy i Sympatycy naszego stowarzyszenia!

Dziękujemy za Waszą obecność!

29 maja 2022 r. gościliśmy w progach naszej remizy tych, dla których jesteśmy, tych dla których rozwijamy nasze “ratownictwo z pasją”…

Dzień ten był wypełniony profilaktyką strażacką i dobrą zabawą. Dla naszych gości otworzyliśmy wszystkie drzwi w remizie i przygotowaliśmy stanowiska, na których dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem z zakresu wykorzystania “domowych” środków do gaszenia pożarów w pierwszej fazie rozwoju.

Ponadto można było porozmawiać o technikach pracy z psami do ratownictwa, przećwiczyć podstawowe czynności ratujące życie osobom poszkodowanym, zobaczyć jakim sprzętem ratowniczym dysponujemy, jak rozwija się nasza młodzieżowa drużyna pożarnicza czy z bliska poobserwować prace ratowników wysokościowych.

Skoro nasze wydarzenie odbyło się w porze obiadowej, to nie mogło zabraknąć słynnej już w naszym regionie “strażackiej grochówki”.

Oczywiście nasze spotkanie nie mogło się obyć bez rozmów o ratownictwie, budowaniu relacji z ludźmi i rozwoju stowarzyszenia, a także o naszej 150-cio letniej historii i wyzwań, na które musimy być gotowi. Rozmawialiśmy również o granicach autonomii stowarzyszenia, o zasadzie subsydiarności, o wartości organizacji pozarządowych, a w szczególności OSP dla społeczeństwa obywatelskiego.

Podczas prowadzonej w tym dniu zbiórki pieniężnej na cele statutowe – działalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – zaksięgowano wpłatę w wysokości: 8 694,98 zł
Dziękujemy!

Foto: Wojtek Bujarek – Fotografia i zasoby własne.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski