Dzień Strażaka 2022

wtorek, 03 maj 2022 16:46
Dzień Strażaka 2022

Jest jeden dzień w roku, kiedy obchodzimy coś wyjątkowego; urodziny, Dzień Matki, rocznicę. Naszym wyjątkowym dniem w strażackiej rodzinie jest Dzień Strażaka.

Rozpoczęliśmy go w sobotę 30 kwietnia mszą świętą w intencji naszej i naszych rodzin. Po przemarszu i uroczystym apelu, na którym odznaczono druhny i druhów, zasiedliśmy do wspólnego stołu.

Stół łączy pokolenia strażaków, nasze rodziny, nie liczy się funkcja, wykształcenie, zamożność czy nawet narodowość. Tworzymy rodzinę, która razem świętuje, razem odnosi sukcesy i porażki, zasiada do jednego stołu. W takiej atmosferze cieszymy się razem, dziękując św. Florianowi za opiekę i możliwość kolejnego wspólnego świętowania.

Posiadanie statusu STRAŻAKA zobowiązuje – w naszej jednostce to już siódme pokolenie, które realizuje postanowienia swoich założycieli.

Paragraf 35 – Regulaminu służbowego dla ochotniczej straży pożarnej miasta Kęty -1.06.1890 r.

…śpieszący do pożaru nie powinien zważać na rady do powrotu jako to: “za późno” lub już “po ogniu” itp. tylko ma się udać na miejsce pożaru i przed swym komendantem się wstawić…