Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Dzień Strażaka – Ślubowanie MDP 2021.

OSP Kęty
niedziela, 02 Maj 2021 14:32
Dzień Strażaka – Ślubowanie MDP 2021.

“W pełni świadom obowiązków strażaka – ochotnika uroczyście przyrzekam czynnie
uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym
członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym
w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam ofiarnie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.”

Dzień Strażaka połączony ze ślubowaniem nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej to piękna uroczystość i święto w naszej jednostce, które staramy się pielęgnować wspólnie z naszymi Rodzinami. Uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym, po niej przemarsz na plac apelowy przed remizą i apel, którego głównym punktem była uroczystość ślubowania i okolicznościowe przemowy i życzenia od obecnego i poprzednich dh Prezesów.

W tym dniu ślubowanie na sztandar złożyło 12 nowych adeptów pożarnictwa. Cieszymy się i jednocześnie dziękujemy Rodzicom z faktu, iż powierzają nam pod opiekę swoje dzieci i wspierają ich i nasze działania.

—————–
Ślubowanie – konwencjonalna, sformalizowana i uroczysta deklaracja składana przez osobę, która publicznie zobowiązuje się (przyrzeka, obiecuje) osiągnąć określony cel lub przestrzegać określonych zasad (np. prawnych lub etycznych). Polega na ustnym wygłoszeniu ustalonych słów, a często także własnoręcznym podpisaniu samego tekstu. Ślubowanie może być złożone prywatnie (np. w przekonaniu, iż czyni się to wobec Boga) lub w obecności ludzi, w tym w obecności przedstawiciela określonego podmiotu (organu). Złamanie ślubowania (sprzeniewierzenie się jemu) może skutkować swoistymi sankcjami, np. utratą honoru i czci lub sankcjami prawnymi.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski