Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków

OSP Kęty
czwartek, 02 Luty 2017 7:40
FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków

31 stycznia 2017 r. uczestniczyliśmy w panelu rozmów podczas “FireInspire, czyli inspirujące rozmowy strażaków“. Dziękujemy Arturowi Luzarowi za zaproszenie i otwarcie nowego rozdania we współdziałaniu służb poszukiwawczych na terenie Małopolski. Jak pokazało  spotkanie, jest jeszcze dużo otwartych tematów, które wymagają sprecyzowania i podjęcia przez wszystkie strony próby znalezienia wspólnych rozwiązań. Wszak każdy z uczestników przedstawiał, iż najważniejszym celem w działaniach jest dobro „człowieka w lesie” – poszukiwanego.  Na takim myśleniu można tylko budować współpracę, o której wszyscy dużo mówiliśmy. Współpraca musi opierać się na zaufaniu, które buduje się z wielkim trudem, a które można stracić podczas jednej wspólnej akcji.

Wydarzenie to stało się płaszczyzną  do rozmów i wymiany doświadczeń. Jest też inspiracją do kontynuacji tych rozmów, przeniesienia ich na poziom ćwiczeń i współdziałania podczas realnych akcji poszukiwawczych. Dziś będziemy czytać, oglądać relację ze spotkania, a co będzie jutro? Mamy nadzieję, że niebawem pojawią się owoce z rozmów kuluarowych, które miały swój zalążek podczas każdej z przerw.

Na usta ciśnie się tylko jedno pytanie: „kiedy kolejne spotkanie…”?

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski