Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Gmina po nawałnicy

OSP Kęty
wtorek, 05 sierpień 2014 12:09
Gmina po nawałnicy

W nocy z 31.07 na 01.08.2014 roku nad gmina Kęty przeszła potężna nawałnica. Obwity deszcz i silny wiatr niosły za sobą zniszczenia we wszystkich miejscowościach naszej gminy.

Największymi zagrożeniami były woda, która wystąpiła z koryt na wielu rzekach i potokach zalewając posesje i drogi oraz wiatr łamiący drzewa znajdujące się przy drogach i liniach elektroenergetycznych.

Główne prace podjęte przez Ochotnicze Straże Pożarne to: umacnianie wałów na rzekach, zabezpieczanie posesji przed zalaniem, ewakuacji ludzi i mienia, ostrzeganie ludności przed zagrożeniem, wypompowywanie wody z zalanych domów, usuwanie powalonych i niestabilnych drzew i konarów, usuwanie zatorów utworzonych w korytach rzek i inne. Wiele z powyższych podejmowano jeszcze następnego dnia (02.08.2014).

Miejsca interwencji:

Kęty

 • os. Cegielniane
 • ul. Fabryczna – Boczna
 • ul. Stawowa
 • ul. Św. Maksymiliana Kolbe
 • ul. Św. Jana Kantego

Malec

 • ul. Stawowa
 • ul. Jędrzejowskiego
 • ul. Miasteczko
 • ul. Wesoła

Bulowice

 • ul. Stara Droga
 • ul. Bielska
 • ul. Zacisze
 • ul. Nad Brzegiem
 • ul. Skalista

Nowa Wieś

 • ul. Stefana Batorego
 • ul. Staszica
 • ul. Św. Jana Kantego

Witkowice

 • ul. Karpacka
 • ul. Granica

Bielany

 • ul. Mostowa

Łęki

 • ul. Akacjowa

Działania podjęły wszystkie jednostki z terenu gminy tj.: OSP Kęty, OSP Bulowice, OSP Nowa Wieś, OSP Malec, OSP Witkowice, OSP Kęty-Podlesie, OSP Łęki i OSP Bielany. Ponadto w Malcu, gdzie sytuacja była najpoważniejsza, udział w akcji brali również strażacy z OSP Osiek.

Więcej zdjęć: facebook.com/ospkety

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski