Gmina po nawałnicy

wtorek, 05 Sierpień 2014 12:09
Gmina po nawałnicy

W nocy z 31.07 na 01.08.2014 roku nad gmina Kęty przeszła potężna nawałnica. Obwity deszcz i silny wiatr niosły za sobą zniszczenia we wszystkich miejscowościach naszej gminy.

Największymi zagrożeniami były woda, która wystąpiła z koryt na wielu rzekach i potokach zalewając posesje i drogi oraz wiatr łamiący drzewa znajdujące się przy drogach i liniach elektroenergetycznych.

Główne prace podjęte przez Ochotnicze Straże Pożarne to: umacnianie wałów na rzekach, zabezpieczanie posesji przed zalaniem, ewakuacji ludzi i mienia, ostrzeganie ludności przed zagrożeniem, wypompowywanie wody z zalanych domów, usuwanie powalonych i niestabilnych drzew i konarów, usuwanie zatorów utworzonych w korytach rzek i inne. Wiele z powyższych podejmowano jeszcze następnego dnia (02.08.2014).

Miejsca interwencji:

• ul. Mostowa

Łęki

• ul. Akacjowa

Działania podjęły wszystkie jednostki z terenu gminy tj.: OSP Kęty, OSP Bulowice, OSP Nowa Wieś, OSP Malec, OSP Witkowice, OSP Kęty-Podlesie, OSP Łęki i OSP Bielany. Ponadto w Malcu, gdzie sytuacja była najpoważniejsza, udział w akcji brali również strażacy z OSP Osiek.

Więcej zdjęć: facebook.com/ospkety