Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Goście na ćwiczeniach – SAR Poland

OSP Kęty
środa, 24 maj 2017 11:12
Goście na ćwiczeniach – SAR Poland

Ogranicza nas tylko wyobraźnia – tymi słowami można opisać miniony weekend. Nasi ratownicy wysokościowi  mieli okazję wymienić się doświadczeniami z ratownikami SAR Poland. Podczas trzech dni, przećwiczono i omówiono wiele scenariuszy podczas akcji z wykorzystaniem technik linowych.
Pierwszego dnia (piatek 10.05.2017 r.) zajęliśmy się autoratownictwem na wieży naszej remizy z wykorzystaniem podejście od dołu jak i zejścia do poszkodowanego na przyrządach do podchodzenia.
Drugi dzień to wykorzystanie trójnogu ratowniczego oraz przećwiczenie pakowania poszkodowanego do noszy, gdy ten jest w powietrzu. Ostatniego dnia doskonaliliśmy umiejętności ratownictwa w nietypowych sytuacjach, w tym transport poszkodowanego w noszach przez podwieszoną rurę. Nie zabrakło potu, krwi i uśmiechu – mimo to wszyscy uczestnicy manewrów są zadowoleni.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne spotkanie, aby dalej doskonalić nasze umiejętności i zacieśniać współpracę na płaszczyźnie ratowniczej.

Autor zdjęć: Wiola Kania

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski