Goście z Ukrainy i KW PSP Kraków

niedziela, 28 Październik 2018 10:20
Goście z Ukrainy i KW PSP Kraków

26 października 2018 r. gościliśmy w naszych progach, zawodowych strażaków ze wschodnich obwodów Ukrainy w towarzystwie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie, przedstawicieli Komendy Powiatowej PSP w Oświęcimiu oraz władz samorządowych.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń w oparciu o budowanie spójnego systemu ratowniczego na poziomie województwa. Przedstawiliśmy sposób funkcjonowania, schemat działań i szkoleń oraz system finansowania naszego stowarzyszenia.

Uczestnicy spotkania mieli możliwiość zobaczyć na żywo realny przebieg działań poszukiwawczych (poszukiwania mieszkanki Kęt).

W ostatnich dniach to już kolejna wizyta gości z Ukrainy i kolejne horyzonty do współpracy.