Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Gościnnie w komorze ogniowej OSP Łososina Górna.

OSP Kęty
sobota, 27 lipiec 2019 21:38
Gościnnie w komorze ogniowej OSP Łososina Górna.

W sobotę 27 lipca zorganizowaliśmy ćwiczenia w komorze ogniowej należącej do OSP Łososina Górna. Ćwiczenie gorące w komorze było dla kilku naszych młodych strażaków pierwszym kontaktem z „żywym” ogniem na wyciągnięcie ręki, a wszystko w kontrolowanych warunkach.

„ogień był jakby żywy i bał się wody”

Już w czasie podróży przypomnieliśmy sobie omawiane już wcześniej tematy teoretyczne z zakresu charakterystyki pożarów wewnętrznych, zjawisk pożarowych oraz właściwości gaśniczych wody. Po dotarciu na miejsce przygotowaliśmy poligon, zaopatrzenie wodne oraz medyczne. Następnie przystąpiliśmy do ćwiczeń z operowania prądami wodnymi. Przed przystąpieniem do głównych ćwiczeń w komorze instruktor przeprowadził odprawę bezpieczeństwa oraz kontrolę środków ochrony indywidualnej. Ćwiczenie gorące tzw. demo polegało na rozpaleniu odpowiedniego ogniska pożaru, obserwacji rozwoju pożaru i zjawisk zachodzących w pożarze wewnętrznych oraz kontroli dopływu powietrza. Po osiągnięciu odpowiednich paramentów pożaru podawano prądy wody przy użyciu odpowiednich technik. Ostatnim ćwiczeniem była procedura wejścia do pomieszczenia objętego pożarem oraz natarcie bezpośrednie w rotach.

Dzięki firmie Supron 1 mieliśmy możliwość obserwacji tego, czego ludzkie oko nie widzi poprzez obraz termowizyjny .
Serdeczne podziękowania dla kolegów i koleżanek z OSP Łososina Górna za stworzenie poligonu do ćwiczeń, dzięki któremu każdy strażak może w kontrolowanych warunkach uczyć się walczyć z największym zagrożeniem w naszej służbie.
To na pewno nie jest ostatnia wizyta w Łososinie.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski