Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Grudniowa sesja “Inwestycji w przyszłość”

OSP Kęty
niedziela, 19 grudzień 2021 22:59
Grudniowa sesja “Inwestycji w przyszłość”

Najpierw budujesz schemat, potem go łamiesz…

19 grudnia 2021 r. pod takim hasłem odbyło się nasze cykliczne szkolenie z serii “inwestycja w przyszłość..”

Jedno z ćwiczeń, z którym przyszło się nam zmierzyć, oparte było na wysyłaniu kierunkowym psa (sterowaniu psem). Zwykłe zamienienie psu pachołka/podestu na plecak/worek i dodatkowa zmiana podłoża pracy nieźle namieszało psom i przewodnikom w głowie.

Również przy lokalizacji pozoranta nie zabrakło łamania schematu. Schodząc do lokalizowanego pozoranta psy musiały pokonać  wysoką drabinę o zróżnicowanym kącie nachylenia, która była dla nich dość dużym utrudnieniem w tym pozornie łatwym ćwiczeniu.

Dzięki takim ćwiczeniom i bardziej doświadczonym przewodnikom, uzmysławiamy sobie na jakim poziomie jest zespół ratowniczy (pies+przewodnik).

Zadania, które na co dzień utrwalamy w pewnym schemacie, łamiemy wprowadzeniem nowych lub zupełnie innych elementów. Dzięki temu podnosimy poprzeczkę naszym czworonogom, rozwijając je i przygotowując na różne scenariusze podczas realnych działań.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski