Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Huragan Aleksandra

OSP Kęty
poniedziałek, 15 grudzień 2014 15:46
Huragan Aleksandra

Sprawdziły się przewidywania synoptyków o zmierzającym w kierunku Polski z zachodu huraganie „Aleksandra”. Tereny Gminy Kęty były jednymi z pierwszych, które odczuły skutki jego siły.

Pierwsze alarmy dotarły do nas po godzinie 18.00 12 grudnia 2014 roku w obrębie ulic Krakowskiej i Kęckie Góry Północne w Kętach. Były to między innymi złamane konary drzew znajdujące się nad i na drogach oraz zagrażające przesyłowym liniom telekomunikacyjnym i energetycznym. Te ostatnie prowadzone były przy współpracy z pogotowiem energetycznym. Zabezpieczenia wymagały również przydrożne reklamy i banery reklamowe.

Największe straty szalejący żywioł przyniósł jednak w sąsiednich Bulowicach, a konkretnie na ulicy Skotnica. Tam uszkodzeniu uległ budynek jednorodzinny. Napierający wiatr uszkodził ścianę szczytową, która zwaliła się do wnętrza budynku. Miejsce zostało zabezpieczone przed dalszymi uszkodzeniami. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak wszyscy domownicy zostali ewakuowani, a schronienie znaleźli u swojej rodziny.

Na tej samej ulicy udało się uratować dach kolejnego budynku jednorodzinnego. Ulegający podmuchom wiatru więźbę zabezpieczono drutem i linami, co skutecznie zniwelowało zagrożenie.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski