Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

I Małopolski Piknik Ratowniczy

OSP Kęty
wtorek, 04 Wrzesień 2018 9:22
I Małopolski Piknik Ratowniczy

W sobotę, 1 września, braliśmy udział w I Małopolskich Dniach Ratownictwa w Porąbie Spytkowskiej. Impreza miała charakter charytatywny – celem była zbiórka pieniędzy na leczenie dla walczącego z nowotworem mózgu Łukasza.

Oprócz naszej grupy w imprezie wzięły udział także min. lokalne OSP, policja, zespoły ratownictwa medycznego, WOPR, Zakład Pola Walki i Ratownictwa oraz inne służby i firmy powiązane z ratownictwem.

Odwiedzający mogli poznać sprzęty ratownicze różnych służb, spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy, zobaczyli na własne oczy symulację zdarzenia drogowego oraz ataku terrorystycznego.

Naszym zadaniem było zaprezentowanie gościom imprezy elementów szkolenia oraz pracy psów ratowniczych. Na miejscu była także drabina jednostki PSP, dzięki której mogliśmy pokazać mały element ratownictwa wysokościowego: transport przewodnika z psem oraz autoratownictwo. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Mamy nadzieję, że nasz udział przyczynił się choć odrobinę do wsparcia Łukasza w walce z chorobą. Łukasz – trzymamy kciuki!

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Śniat-Med 3 Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Kraków Balice Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna