Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

I Manewry Mikołajkowe w Łodygowicach

OSP Kęty
wtorek, 17 grudzień 2019 22:16
I Manewry Mikołajkowe w Łodygowicach

Dnia 13 grudnia o godzinie 18:00 rozpoczęły się I Mikołajkowe Manewry Medyczne-MDP w Łodygowicach. Była to pierwsza edycja tego projektu.

Po przybyciu na miejsce i zapoznaniu się z celami manewrów, członkowie jednostek zostali podzieleni na zastępy oraz rozlokowani w klasach szkoły podstawowej w Łodygowicach. Szkolenie dotyczące: ran, oparzeń, złamań i stabilizacji ciał obcych było wstępem do rozpoczęcia gry terenowej na terenie placówki.
W godzinach nocnych uczestników zaskoczył alarm, podczas którego 4 pozorowane scenki medyczne miały sprawdzić i utrwalić informacje przekazane nam na szkoleniu. Kolejny alarm zaskoczył nas nad ranem. Był to alarm mundurowy i jednocześnie pobudka. Zaprawę w formie musztry przeprowadził opiekun MDP Kęty, dh Wiesław. Zaraz po śniadaniu i porannej toalecie rozpoczęły się zmagania sportowe, które ostatecznie przesądziły o ilości zdobytych punktów przez każdy z zastępów. Po zakończonej batalii sportowej został ogłoszony alarm bagażowy, po którym zostały podane wyniki i rozdane dyplomy wraz z drobnymi upominkami. Tak nastąpiło oficjalne zamknięcie manewrów.

Dzięki temu szkoleniowemu weekendowi nasza wiedza z zakresu ratownictwa medycznego wstąpiła na wyższy poziom. Był to wspaniałe spędzony czas i spożytkowany w 100%.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski