Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Zaproszenie – III Ogólnopolskim Międzynarodowym Dniu Psa Ratowniczego

OSP Kęty
środa, 12 kwiecień 2017 17:26
Zaproszenie – III Ogólnopolskim Międzynarodowym Dniu Psa Ratowniczego

Zapraszamy zespoły ratownicze (przewodników z psami ratowniczymi) do udziału w III Ogólnopolskim Międzynarodowym Dniu Psa Ratowniczego, który organizujemy w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

22 kwietnia [sobota] o godz. 9:00 rozpoczynamy odprawą przed remizą OSP Kęty. Następnie udamy się na nasz poligon ratowniczy, gdzie na przygotowanych wcześniej stanowiskach zespoły ratownicze będą mogły wymienić się doświadczeniem poszukiwawczo-ratowniczym z wykorzystaniem psów ratowniczych. Ćwiczenia będą trwać cały dzień, zakończymy je wspólnym ogniskiem.

23 kwietnia [niedziela] o godz. 9:00 spotykamy się na parkingu Kompleksu Wypoczynkowego Czarny Groń, gdzie odbędzie się odprawa. Po niej udamy się pieszo na Mszę Świętą w kaplicy na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym która odprawiona zostanie w intencji zespołów ratowniczych [godz.11:00].

Następnie po Mszy Świętej nastąpi powrót do Kompleksu Wypoczynkowego Czarny Groń, gdzie czekać będzie posiłek – tradycyjna grochówka oraz odbędą się prelekcje:
– kpt. pilot Wiesław Jastrzębski, 3. GPR Kraków – Balice “Procedura śmigło GPR OSP KĘTY”.
– mł. instruktor przewodników psów ratowniczych Jerzy Herma GPR OSP KĘTY “Przygotowanie psa ratowniczego do obcowania ze śmigłowcem”.
– dr Ewa Adamkiewicz, pracownik PAN, właściciel marki Doc4dog “Stres w życiu psa służbowego”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania udziału w III OMDPR do dnia 14 kwietnia [piątek], wysyłając emaila na adres: jerzy.herma@ospkety.pl
Informacje szczegółowe wyślemy w emailu zwrotnym.
Zapraszamy do wszystkich zainteresowanych do wspólnego świętowania Dnia Psa Ratowniczego!

WYDARZENIE NA FB

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski