Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Intensywny weekend MDP

OSP Kęty
poniedziałek, 24 luty 2020 17:04
Intensywny weekend MDP

Sobota:
W ostatnią sobotę ferii naszą strażnicę odwiedziła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Zasole. Podzieleni na dwa zastępy rozpoczęliśmy zabawy integracyjne. W salce, znajdującej się na wieży, mogliśmy sobie przypomnieć jak udzielać pierwszej pomocy. Po wyjściu na najwyższą kondygnację wieży podziwialiśmy piękną panoramę Kęt i okolic. Goście mogli zobaczyć nasze samochody oraz sprzęty, jakimi dysponuje nasza jednostka. Po zabawie zjedliśmy kiełbaski z ogniska, przygotowane przez druhów-masterchefów. Bardzo miło i szybko upłynęło nam to sobotnie popołudnie w towarzystwie naszych gości.

Niedziela:
Wyjście na Hrobaczą Łąkę. Wszystko zaczęło się od zaspanego poranka, kiedy to o 7:40 zebraliśmy się na remizie, by stamtąd wyruszyć na wędrówkę po Beskidzie Małym. Wyprawą przewodziła nasza dh Amelia. Po wyjściu na górę, zatrzymaliśmy się pod krzyżem, by stamtąd podziwiać widoki, a potem udaliśmy się do schroniska, aby się zagrzać. Zagraliśmy w grę, a następnie poszliśmy na polanę na kiełbaski z ogniska. Korzystając, że na górze było dużo śniegu, nie mogło obyć się bez konkursu na najpiękniejszego bałwana. W powietrzu i… na naszych twarzach pojawiło się dużo kulek śnieżnych. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. To była udana wyprawa i świetnie spędzony razem czas.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski