záchranárska brigáda Banská Bystrica, Hasiči Klášterec nad OhříHasiči Královského města KadaňDobrovolní hasiči Libědice, Hasiči Okounov, mieliśmy okazję, kolejny już raz, ćwiczyć na poligonie gruzowiskowym w Chbanach (Czechy).

Piątek i sobota upłynęły na doskonaleniu umiejętności związanych z mikrolokalizacją oraz przeszukiwaniem gruzowiska. W sobotę na gruzowisku, oprócz psów ratowniczych, pracowali także strażacy oraz ratownicy wysokościowi. Jednym z założeń ratowników był transport zespołów ratownicych technikami linowymi.

W niedzielę mogliśmy zobaczyć nieczynną już kopalnię rudy żelaza, było to idalne miejsce do podjęcia dalszych ćwiczeń.

Trzy dni spędzone na gruzowisku w Chbanach pozwoliły nam zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności naszych psów. Plan ćwiczeń był intensywny i mamy nadzieję, że zaowocuje podczas działań ratowniczych.

Dziękujemy za zaproszenie, wspólne ćwiczenia, wymianę doświadczeń i  poszerzanie horyzontów ratowiczych.

Szkolenie zrealizowane w ramach finansowania projektu Bezpieczna Małopolska 2016.

Logo-Małopolska-V-RGBgmina