Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

“Inwestycja w przyszłość…” Małopolska 2021

OSP Kęty
poniedziałek, 12 lipiec 2021 18:51
“Inwestycja w przyszłość…” Małopolska 2021

8 – 11 lipca odbyło się szkolenie, którego tematem przewodnim była praca psów ratowniczych w  środowisku gruzowiskowym. 

Cztery dni, w trakcie których mogliśmy sprawdzić wytrzymałość fizyczną i psychiczną zespołów pies – przewodnik podczas długotrwałych działań. Cztery dni, w trakcie których mieliśmy możliwość współpracy z przewodnikami Grupy Podhalańskiej GOPR. W trakcie szkolenia doskonaliliśmy umiejętności na trzech poligonach: Grupy Podhalańskiej GOPR, WSSGR Nowy Sącz oraz naszym poligonie.

Skupiliśmy się głównie na elementach gruzowiska, które czworonogom sprawiają najwięcej trudności, starając się budować ćwiczenia krok po kroku i dopasowując je do poziomu i możliwości psów. Był czas na pracę, ale i na integrację i długie rozmowy przy kawie i ognisku. Wspólne ćwiczenia są nieodzownym elementem rozwoju. „Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna”. Nie ważny jest kolor ubrania, nie ważne do jakiej organizacji należymy, nie ważne jakie mamy poglądy, kiedy w grę wchodzi życie ludzkie powinniśmy umieć współpracować i wspólnie dążyć do osiągnięcia celu jakim jest ratowanie życia ludzkiego.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu Małopolska 2021 i zostało sfinansowane ze środków:

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski