Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Inwestycja w przyszłość – Rabka

OSP Kęty
poniedziałek, 23 Grudzień 2019 19:31
Inwestycja w przyszłość – Rabka

Ostatni szkoleniowy weekend roku 2019 spędziliśmy na kolejnym szkoleniu dla przewodników psów ratowniczych z cyklu „inwestycja w przyszłość…”. Tym razem korzystając z dobrych warunków pogodowych dla odmiany udaliśmy się do Rabki na poligon ratowniczy GOPR. Na początek tor przeszkód, budowanie ćwiczeń na przeszkodach i łamanie schematów, następnie zadania na gruzowisku.

Każdy z nas zauważa niedociągnięcia i problemy, które pojawiają się w naszych treningach, ale staramy się włączyć myślenie i wykorzystując przekazywaną nam wiedzę, wspólnie je rozwiązywać. Dobry pies to tylko połowa sukcesu. Drugą połowę stanowimy my – przewodnicy,  to od nas zależy jakim narzędziem będzie nasz czworonożny ratownik.
Musimy nauczyć się wzajemnej komunikacji, by być coraz lepszym narzędziem w rękach dowódcy. Cel jest jeden – życie ludzkie. Ratownictwo to nie zabawa, podczas akcji nie ma czasu chwile zawahania, musimy być pewni tego co robimy, a wszystko co wypracujemy w trakcie treningu usprawni realne działania.

Całoroczny cykl szkoleń dla przewodników psów ratowniczych organizowany jest przy wsparciu środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski