IV Obóz Kondycyjny

niedziela, 29 Marzec 2015 15:29
IV Obóz Kondycyjny

W dniach 20-22 marca 2015 roku po raz czwarty odbył się Obóz Kondycyjny Ratowników Wysokościowych zorganizowany przez strażaków GPR OSP Kęty.

Ćwiczenia obejmowały nietypowe scenariusze. Między innymi: rozbicie paralotniarzy w tandemie o słup wysokiego napięcia, porażenie elektryka podczas pracy i uwięzienie na słupie w pobliżu przewodów niskiego napięcia, ewakuacja ludzi z wyciągu krzesełkowego w nocy, po zaniku napięcia, uwalnianie budynków spod napięcia w sytuacjach zagrożenia życia poprzez odcięcie przyłącza linii energetycznej lub wyjęcie zabezpieczeń, posługiwanie się słupołazami czy postepowanie przedmedyczne z poszkodowanym porażonym prądem elektrycznym.

Założenia realizowane były na obiektach firmy ZIAD Bielsko Biała SA. Były to poligony do prac pod napięciem (w pomieszczeniu i napowietrzny) oraz wyciąg krzesełkowy na stoku Dębowca w Bielsko-Bialskim Ośrodku Rekreacyjno-Narciarskim.

W manewrach udział wzięły 62 osoby z 9 organizacji:

• OSP Niebieszczany
  • OSP Zbrosławice
  • OSP Ogrodzieniec
  • OSP Płock – Podolszyce
  • OSP Bulowce
  • SGRW PSP Radzionków
  • Tarnogórski Klub Taternictwa Jaskiniowego (TKTJ)
  • GR PCK Czechowice-Dziedzice
  • GPR OSP Kęty

Ogromne podziękowania należą się partnerom obozu:

• Firma ZIAD Bielsko-Biała SA
  • Prezes Zarząd spółki ZIAD Bielsko-Biała p. Janusz Kisiel
  • Dyrektor ds. targów i szkoleń ZIAD Bielsko-Biała SA p. Ryszard Migdalski
  • Firma HUBIX
  • Dyrektor Generalny firmy Hubix p. Jerzy Nowikow
  • Dyrektor Handlowy firmy Hubix p. Michał Włodarczyk
  • Akademia Technik Linowych – Michał Konarski
  • SGRW PSP Radzionków – Janusz Jagielski
  • Instruktor PPN ZIAD Bielsko-Biała SA – Klaudiusz Lis
  • Piekarnia Porąbka – Tadeusz Oczkowski
  • Maltańska Służba Medyczna oddział Kęty.

Korzystając z obecności na poligonach ZIAD-u, siedmiu strażaków OSP Kęty przeszło kurs i zdało egzamin w zakresie „ODCINANIA ZASILANIA OBIEKTÓW BUDOWLANYCH NA NISKIM NAPIĘCIU TECHNIKĄ PPN W SYTUACJACH ZAGROŻENIA PRZEZ JEDNOSTKI STRAŻY POZARNEJ”.

Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć: facebook.com/ospkety