Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

JOWT im. A. Szczerbowskiego.

OSP Kęty
sobota, 31 Marzec 2018 23:07
JOWT im. A. Szczerbowskiego.

AKTUALIZACJA 2.4.2018 r.

Oczywiście artykuł jest żartem prima aprilis’owym, aczkolwiek w każdym dobrym kłamstwie jest odrobina prawdy… szczegóły niebawem.
=====================

Realizując porozumienie o współpracy z dnia 17 stycznia 2017 r. pomiędzy OSP KĘTY, a 3.GPR Kraków-Balice, miło nam poinformować, że od połowy roku będziemy realizowac projekt szkoleniowy, którego efektem będzie uzyskanie przez naszych strażaków stosownego szkolenia wojskowego w ramach powołanej z dniem 31.03.2018 r. Jednostki Obrony Wojsk Terytorialnych im. Antoniego Szczerbowskiego działającej przy OSP Kęty.

Strażacy przejdą szkolenie uzupełniające i uzyskają tytuł ratownika pokładowego, czego efektem końcowym będzie posiadanie stałej bazy lądowiskowej statków powietrznych.

Na szkolenie zostało oddelegowanych 6 naszych ratowników, którzy najpóźniej końcem tego roku zdobędą stosowne kwalifikacje. Dodatkowo w ramach pełnionej służby zostaną z nimi podpisane stosowne kontrakty wojskowe, a Jednostka Obrony Wojsk Terytorialnych im. Antoniego Szczerbowskiego działającej przy OSP Kęty, decyzją Ministra Obrony Narodowej, została wpisana w długoterminowy plan finansowania WOT.

Należy podkreślić, iż pamięć o wizjonerze polskiego pożarnictwa, jakim był niewątpliwie nasz druh Antoni Szczerbowski, znalazła stosowne uhonorowanie w nadaniu jego imienia Jednosce Obrony Wojsk Terytorialnych przy OSP Kęty.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski