Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Kolizja i pożar traw [wideo]

OSP Kęty
niedziela, 01 Marzec 2015 21:12
Kolizja i pożar traw [wideo]

Po godzinie 19.00, 1 marca 2015 roku dwa zastępy OSP Kęty zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Głowackiego w Kętach.

Kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, jadąc ulicą Krakowską w kierunku Andrychowa, najechał na tył mającego zamiar skręcić w ulicę Głowackiego Volkswagena Golfa. W wyniki zderzenia ucierpiało dwoje dzieci przebywających w Volkswagenie. Poszkodowani zostali przetransportowani przez ZRM do oświęcimskiego szpitala na obserwację.

Do głównych zadaj Straży Pożarnej należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem, usunięciu samochodów z drogi oraz uprzątnięcie jezdni. Chwilowo ruch na DK 52 na wysokości zdarzenia był zablokowany, a po czasie aż do zakończenia działań odbywał się wahadłowo.

W działaniach udział wzięły dwa zastępy OSP Kęty, po jednym zastępie PSP Oświęcim i PSP Andrychów, karetka PRM oraz Policja.

Prosto z ulicy Krakowskiej oba zastępy OSP Kęty zostały zadysponowane do pożaru traw przy ulicy Franciszkańskiej w Kętach.

Ogień obejmował kilkadziesiąt arów suchej trawy i po kilkunastu minutach został ugaszony.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski