Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Kolizja z udziałem karetki

OSP Kęty
niedziela, 27 kwiecień 2014 19:12
Kolizja z udziałem karetki

27 kwietnia 2014 roku około południa zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej w Bielanach, na skrzyżowaniu ulic Kęckiej (DW 948) i Plebańskiej.

W zdarzeniu udział brała karetka pogotowia Oświęcimskiego Szpitala – Mercedes Sprinter oraz samochód osobowy – Fiat Uno. Do zderzenia doszło gdy kierujący Fiatem, wyjeżdżając z ulicy Plebańskiej, nie ustąpił pierwszeństwa, jadącemu na sygnale w kierunku Kęt, samochodowi uprzywilejowanemu. Karetka nie zdążyła ominąć pojazdu i zahaczyła o jego tył, po czym zjechała z jezdni i zatrzymała się w rowie.

Kierowca Fiata został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Bez poważniejszych obrażeń z kolizji wyszła również załoga ambulansu.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy przy zabezpieczeniu sprzętu uszkodzonej karetki oraz usunięciu pojazdu z drogi. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 948 w miejscu zdarzenia, na czas działań, odbywał się wahadłowo, a momentami został wstrzymany.

W akcji udział brał zastęp OSP Kęty, Karetka PRM oraz Policja.

fot. kety.pl

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski