Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Konferencja “Szukamy razem”

OSP Kęty
niedziela, 24 kwiecień 2022 21:28
Konferencja “Szukamy razem”

22-23 kwietnia 2022 r. uczestniczyliśmy w konferencji “Szukamy razem” zorganizowanej przez stowarzyszenie STORAT.

Podczas konferencji poruszono tematy związane ze współpracą różnych organizacji i instytucji zajmujących się poszukiwaniami osób zaginionych. Jednocześnie panel prelekcji związany był mocno z przygotowaniem do ratownictwa psów i zespołów poszukiwawczych z uwzględnieniem nowoczesnych technik sprzętowych oferowanych dla sektora ratowniczego.

Podczas konferencji wysłuchaliśmy bardzo interesującego wykładu pani Marty Gutowskiej dotyczącego wszechstronnego przygotowania psa ratowniczego w oparciu o środowisko pracy i sposoby transportu w tym środowisku.

Swoistym rarytasem był wykład starszego instruktora ratownictwa górskiego GOPR , instruktora IRO, Andrzeja Górowskiego. W swoim wystąpieniu przybliżył nam wyniki badań naukowych i ich praktyczne zastosowanie dotyczących źródła zapachu jakim jest ciało człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem zmian profilu zapachu ludzkich analogów rozkładu podczas pierwszych 72 godzin od zgonu. Autorem badań jest Jonathan Andrew Brooks, który pracuje na Wydziale Chemii Uniwersytetu Leicester gdzie prowadzi badania w dziedzinie biochemii, chemii analitycznej i biologii chemicznej.

Mieliśmy również okazję wysłuchać kolejny już raz  wykładu o demencji i depresji autorstwa naszej druhny psycholog Sylwii Ściegienko.

Sobotnie popołudnie było okazją do obserwacji pracy zespołów ratowniczych w terenie otwartym oraz systemu zarządzania akcją poszukiwawczą realizowaną przez organizatora konferencji.

Serdecznie dziękujemy za wspólny czas w gronie pasjonatów i praktyków ratownictwa. Dziękujemy stowarzyszeniu STORAT za gościnę i wszystkim ratownikom za wielogodzinne merytoryczne rozmowy o historii, teraźniejszości i przyszłości działań poszukiwawczo – ratowniczych.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski