Wesprzyj nas finansowo Wesprzyj nas! Przybij z nami piątkę! Kliknij i poznaj szczegóły

Krótka noc

OSP Kęty
poniedziałek, 17 Marzec 2014 1:35
Krótka noc

15 marca 2014 roku po godzinie 2.00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru piwnicy przy ulicy Plebańskiej Bielanach.

Po dojeździe stwierdzono pożar o powierzchni 4m2 w kotłowni budynku jednorodzinnego. Na szczęście zagrożenie zostało szybko zauważone, a pod wpływem wysokiej temperatury rozszczelnieniu uległa plastikowa rura instalacji wodociągowej, z której to wyciekająca woda ugasiła pożar.

Działania polegały na dogaszeniu pożaru, dokładnym sprawdzeniu pomieszczenia pod względem ewentualnych innych ognisk pożaru oraz sprawdzeniu pomieszczeń pod kontem obecności tlenku węgla w celu przekazania obiektu mieszkańcom. Do zadań strażaków należało również odnalezienie i zakręcenie głównej zasuwy wodociągowej do czasu naprawy uszkodzonej instalacji.

W działaniach udział wzięły 2 zastępy OSP Kęty oraz po jednym zastępie z OSP Bielany i PSP Oświęcim.


Kilka godzin później, około 5.30 syrena zawyła ponownie. Tym razem do pożaru trawy przy ulicy Spacerowej w Kętach w bezpośrednim kontakcie z trakcją kolejową.

Z pierwszych informacji wynikało, że ogień naruszył już podkłady kolejowe, co mogło zagrozić ruchowi pociągów. Po dotarciu na miejsce nie potwierdzono uszkodzenia torowiska, a jedynie pożar trawy na nasypie kolejowym, z którym szybko się uporano.

W działaniach udział brał 1 zastęp OSP Kęty.

Zobacz nas w akcji:

Statystyki:

Interwencje w danym roku:

2016

217

2015

220

2014

225

Współpracujemy:

Itaka Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Górskie Ochotnicze Pogotowe Ratunkowe Czarny Groń Beskid Media Beskidzka Klinika Weterynaryjna Małopolska Urząd Gminy Kęty Powiat Oświęcimski